حرف‌های که گفتنش به دیگران باعث پشیمانی است

پنج چیزی که نباید تحت هیچ شرایطی به کسی بگویید، چون یک روزی آن را علیه شما استفاده می‌کند و پشیمان می‌شوید که کاش آن مطلب نمی‌گفتید:

 1.  مشکلات رابطه عاطفیتان را به کسی نگوید؛
  هر مشکلی که در رابطه شما وجود دارد باید بین شما و پارتنرتون حل بشه، اینکه بعضی وقت‌ها کمی در مورد زندگیتان حرف بزنید ایرادی نداره اما اینکه در مورد پارتنرتون به بقیه شکایت کنید، اشکال داره. هر مشکلی که با پارتنرتون دارید به خودش بگوید چه لزومی داره بقیه مسایل رابطه خصوصی شما را بدانند. همیشه مسایل خصوصی را خصوصی نگه دارید.
 2. مقدار پول توی حساب بانکیتان را به کسی نگوید؛
  مسایل مالی شما فقط روی زندگی شما تاثیر داره پس به بقیه نگوید چقدر پول دارید، تا کسانی که نمی‌تولنند حسادتشان را پنهان کنند با حرف‌هایشان شما را ناراحت نکن، اینکه داخل کیف پول شما چه خبره به هیچ کس به غیر از خودتون ربطی نداره.
 3. مشکلات خانوادگیتان را به کسی نگوید؛
  گفتن مشکلات خانوادگی به بقیه هم خودتان را کوچک می‌کند و هم یک نوع بی احترامی به خانواده شماست، دوستان شما هرچقدر که با شما صمیمی باشند نباید بدانند که پشت در خانه شما چه می‌گذرد. نظرات همه آدم‌ها با هم فرق دارد و هر کسی ممکن است در مورد نظر خودش متعصب باشد، اما گفتن مسایل خانوادگی باعث می‌شود مردم ناخودگاه دیدگاه بدی نسبت به خانواده شما داشته باشند و می‌تواند دردسره‌هایی را بوجود آورد که حتی فکرش را هم نمی‌کنید.
 4. نقاط ضعفتون را به کسی نگید؛
  یکی از مهمترین تصمیماتی که باید خیلی به آن دقت کنید این است که چه کسانی آنقدر قابل اعتما هستند که بتوانید در مورد مشکلات و نقطه ضعف‌هایتان با آنها حرف بزنید، خیلی‌ها ادعا می‌کنند که شما را دوست دارند و یا با شما رو راست هستند، اما همه آنها راست نمی‌گویند.
 5. اهدافتان را به کسی نگویید؛
  اهدافی که برای زندگی دارید را به کسی نگویید، تا به حال برایتان پیش آمده که حس کنید هر چی بیشتر در مورد هدفتون با مردم حرف میزنید انگیزتان برای رسیدن به آن هدف کمتر می‌شود. هر وقت این کار را می‌کنید یک فشاری رو شما وارد می‌شود که به شما یک استرسی می‌دهد که نمی‌گذارد تا با آرامش کارتان را انجام دهید. پس بیشتر از هر چیزی روی خودتان و اهدافی که دارید تمرکز کنید و بعد از رسیدن به هدف آن را به همه اعلام کنید اما وقتی تازه می‌خواهید کاری را شروع کنید، آن را فقط با خودتان در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *